Druháci z VOŠky připravili exkurzi do Bavorska

Jak už je na naší škole zvykem, připravují studenti druhého ročníku VOŠ oboru Cestovní ruch v rámci předmětů průvodcovská činnost a cestovní ruch několikadenní odbornou exkurzi do zahraničí. Organizace exkurze spočívá v přípravě podrobného itineráře na každý den, výběru pamětihodností
a jiných atraktivit (a všeho, co s tím souvisí), které se navštíví, či vyhledání vhodného ubytování. Našich exkurzí se mohou zúčastnit nejen studenti Cestovního ruchu, ale také studenti ostatních oborů VOŠ a střední školy.

Během čtyřdenní exkurze (23. – 26. 4. 2019) jsme projeli oblast Solné komory v Rakousku, kde jsme navštívili malebné městečko Hallstatt a také nejstarší stále fungující solné doly na světě (UNESCO), v Německu jsme navštívili Neuschwanstein - nejznámější a nejnavštěvovanější zámek. V Mnichově – hlavním městě Bavorska – jsme si prošli historické centrum, prohlédli areál BMW Welt, vyjeli na věž Olympiaturm do výšky 162 metrů, prozkoumali olympijské centrum. Mnoho zajímavostí o životě pod hladinou moře jsme se dozvěděli v mořském akváriu Sea life.

Cestou do Bavorska jsme udělali krátkou zastávku v centru Českého Krumlova (UNESCO), v nedalekém Lipně nad Vltavou jsme navštívili Stezku v korunách stromů a ještě jsme stihli večerní procházku německým Pasovem.

Měli jsme velké štěstí, že nám počasí přálo, a tak jsme mohli vše, co jsme naplánovali, uskutečnit.

Naše exkurze skončila, předáváme „žezlo“ budoucím druhákům a jsme zvědaví, kam nás příští rok zavedou.

studenti CR

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.