Ekonomická soutěž Unisim

Dne 16. 3. 2018 se žáci třídy EP3 Petra Novosadová a Marek Svoboda zúčastnili základního kola celostátní ekonomické simulační manažerské hry Unisim organizované Centrem Informační Společnosti, s. r. o. ve spolupráci s VOŠ a SPŠE v Plzni. Tohoto kola se zúčastnilo 60 dvoučlenných týmů ze SŠ a VOŠ z celé ČR, přičemž jednotlivé týmy byly rozděleny do pěti- až šestičlenných skupin. Náš tým svoji skupinu vyhrál a postoupil do finále, které se konalo ve dnech 18. a 19. 4. 2018 v Plzni. Po oba dva soutěžní dny byl zajištěn doprovodný program – ve středu návštěva Plzeňského pivovaru a ve čtvrtek Techmania Science Center o. p. s.

První den bylo 10 postupujících týmů rozděleno do dvou skupin a soutěžily o postup do finále. Přestože se pořadatelé snažili podle výsledků ze základního kola tyto týmy rozdělit do dvou výkonnostně stejných pětičlenných skupin, nepovedlo se jim to. Náš tým ve velmi silné skupině obsadil páté místo, ale s takovým výsledkem, který by mu v druhé skupině stačil na postup. Druhý den se hrálo malé a velké finále, kde se soutěžilo o konečné umístění. Náš tým byl v malém finále druhý, což znamenalo celkové 7. místo. Byl to velký úspěch, protože některé firmy měly na rozdíl od našeho týmu se systémem hry už předchozí zkušenost. Žáci byli opravdu moc dobří, protože hraní této hry nebylo založeno pouze na znalostech získaných v hodinách ekonomických předmětů, ale také na používání logiky, kombinování a orientování se v situaci na trhu. Žákům moc gratulujeme.

Ing. Jitka Slámková
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.