Intersob 2019

V sobotu 13. dubna jsme se na Přírodovědecké fakultě MU Brno zúčastnili soutěže InterSoB. Jedná se o zábavnou a poučnou jednodenní soutěž středoškolských studentů, při které máte možnost podívat se netradičním způsobem do zákulisí Masarykovy univerzity, vyzkoušet si své schopnosti v mnoha různých oblastech, udělat si s kamarády zajímavý výlet po Brně a v neposlední řadě také poměřit svoje síly s dalšími týmy.

V sobotu ránu jsme se sešli na půdě Přírodovědecké fakulty, kde jsme dostali veškeré potřebné informace a materiály pro soutěž, např. mapu všech soutěžních stanovišť, nějaké hlavolamy pro volné chvíle a soutěžní kartu, kam nám byly zapisovány získané body. Na to, abychom prošli všechna stanoviště, jsme měli něco přes pět hodin. Bohužel jsme ale všechna stanoviště nestihli. Soutěžní úkoly se týkaly matematiky, biologie, angličtiny, chemie, logiky a fyziky. To může sice znít děsivě, ale ve skutečnosti to byla zábava. Při plnění úkolů jsme nejen soutěžili s jinými týmy, ale i s časem, který se stále tenčil.

Spousta úkolů bylo velmi zajímavá. Nás velmi zaujalo poznávání barev předmětů v absolutní tmě pouze se žlutým nebo modrým světlem. Všechny úkoly byly založeny hlavně na spolupráci a během celá akce šlo především o to, abychom si soutěž užili, což se stalo.

Po konci soutěžení došlo k vyhlášení výsledků, jeden tým z naší školy se umístil na 17., druhý na 26. místě. Akce to byla zdařilá a doufáme, že příští rok pojedeme znovu.

Petr Alexa (tým 26.), Jindřich Šíma (tým 17.)

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.