Lyžařský kurz v Rakousku

V lednu 2020 (konkrétně 15. – 20. 1) jsme se my, žáci druhého ročníku naší školy, mohli již tradičně zúčastnit lyžařského kurzu v rakouském středisku Zettersfeld.

Na lyžařský kurz jsme odjeli ve středu 15. 1. 2020 ve večerních hodinách. Do města Lienz jsme přijeli v 7 ráno a počkali na lanovku. Ta nás vyvezla se všemi věcmi až k chatě, kde jsme byli ubytovaní. Ovšem klíče od pokojů jsme nedostali hned. Nejprve jsme se rozřadili do skupin. Nebylo to vůbec těžké. Žáci, kteří na lyžích nestáli poprvé a věděli, co od lyží mají čekat, se zařadili do skupiny první. Ve druhé skupině byli žáci, kteří byli také moc šikovní, ale na lyžích si tolik nevěřili. Ti, kteří jezdili na snowboardu, to měli nejjednodušší, utvořili jednu skupinu. Klíče od pokojů jsme dostali v 15:00 hodin. Ubytovali jsme se a poté už zůstali na pokojích, dlouhá cesta nás unavila.

Druhý den ráno jsme zahájili snídaní a pak následovalo dopolední lyžování a snowboardování. Na krásně upravených sjezdovkách to jezdilo samo. Po obědě nás čekal polední klid, který sice nebyl moc dlouhý, ale na odpočinek stačil. Po poledním klidu jsme opět šli na svah, kde jsme lyžovali do čtyř hodin. Takhle to probíhalo i následující den. Poslední den jsme po sobě uklidili pokoje a naposledy jsme šli lyžovat na krásné rakouské sjezdovky. I když kurz nebyl moc dlouhý, tak si myslím, že byl zábavný. O pády na sjezdovkách či schodech nebyla nouze. Poslední den nám všem bylo líto, že kurz skončil. Pan učitel nás ujistil, že se za rok pojede znovu. Tahle věta nás uklidnila a už se těšíme na příští rok.

Vendula Čechová HT2