Ocenění SolidWorks 2016-2017

Ve školním roce 2016/2017 se žáci naší školy opět zapojili do celostátní soutěže v prostorovém modelování s využitím profesionálního CAD systému SolidWorks, který se u nás vyučuje. Tentokrát se pořadatelé překonali a pro celou soutěž zprovoznili nový webový portál na adrese www.studentvision.cz, kde se soutěžící museli zaregistrovat a splnit veškerá kritéria pro účast v soutěži. V tomto ročníku nesla soutěž název "PROSTOR KOLEM TVÉHO POČÍTAČE". Úkolem bylo navrhnout zařízení, které najde uplatnění kolem počítače. Hodnotiteli prací byli odborníci z firmy SolidVision Brno, která se CAD systémem SolidWorks zabývá již řadu let, součástí hodnocení byla také úspěšnost vlastní propagace projektu na portále Facebook.

Na skvělém 3. místě se umístil žák naší školy Vladimír Pospíšil se svým projektem - Šachovnice Harry Potter. Toto nádherné umístění je pro naši školu velkým oceněním a potvrzením toho, že dokážeme vychovat šikovné mladé lidi, kteří zajisté najdou uplatnění v praxi. Vladimír obdržel od firmy SolidVision diplom a dárkový poukaz na 2000,- Kč, což je dobrou motivací i pro ostatní naše žáky, kteří budou na svých projektech pracovat v následujících ročnících.

Ing. Miroslav Hrdý, učitel IT

 

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.