Robotiáda 2018

I v letošním roce se naše škola zúčastnila tradiční soutěže robotů - Robotiáda, která se konala ve VIDA centru v Brně. Vytvořili jsme dva týmy. Jan Škvařil, Jan Ševčík, Jakub Novotný a Jakub Sychra z IT3 si vybrali pojmenování Cicso Zahradníci, Michal Kouřil a Dominik Husák z IT2 se prezentovali jako Xrazor. Oba týmy se zúčastnily soutěže v jízdě po čáře a ve sprintu, Zahradníci ještě soutěžili v disciplíně zvané dálkový medvěd. U čáry i sprintu šlo o rychlost projetí soutěžní dráhy, u dálkového medvěda o uchopení plyšové hračky medvěda, který byl na herním poli, a jeho přesunutí zpět do startovního boxu. U této úlohy byl robot ovládaný dálkově, ostatní roboty byly autonomní.

Naši účast hodnotím pozitivně. Kromě nově nabytých zkušeností nás může těšit umístění mezi lepšími týmy z celkového počtu 120, jak je možné vidět v závěrečné tabulce. Je dobré také zdůraznit, že jsme obstáli v mezinárodní konkurenci. Soutěže se zúčastnily kromě tuzemských i týmy ze Slovenska a Polska.

Umístění týmů:

Název týmu Čára Sprint Medvěd
Cisco Zahradníci 14. 6. 5. - 8.
Xrazor 43. 61. ---Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.