STK Chorvatsko 2019

Jako každý rok, tak jsme se letos dočkali i my! Žáci třetích ročníků střední školy se zúčastnili sportovně turistického kurzu v Chorvatsku. Od 7. do 16. června jsme si užívali pobyt v nádherném letovisku Baška Voda.

Cesta, která trvala asi 15 hodin, byla pro všechny náročná, ale i přes menší komplikace jsme všichni v pořádku dojeli. Než nás všechny ubytovali do penzionů Ivana a Diana, prošli jsme si okolí města a vyzkoušeli moře. V následujících dnech jsme chodili do sportovního střediska Baška Polje, vzdáleného asi 3 km. Zde jsme se účastnili turnaje v basketbalu a petanque. Dále si zde studenti mohli zahrát ostatní míčové hry a samozřejmě se vykoupat v moři. Největšími zážitky byly výlety lodí. První výlet byla plavba na ostrov Hvar a Brač, kde jsme se vykoupali a odpočinuli na jedné z nejkrásnějších pláží Chorvatska. Po cestě někteří z nás viděli i delfína, který nám předvedl skvělou show a připravil nám velký zážitek. Během plavby jsme dostali k obědu výbornou rybu a další občerstvení. Druhý výlet lodí se konal večer a pluli jsme na Makarskou. V tomto hezkém městě jsme si mohli nakoupit různé suvenýry.

Večer jsme v Bašce chodívali na procházky a vždy jsme si dali skvělou zmrzlinu. Pobyt se nám rychle krátil, ale užívali jsme si každou chvíli ať už u moře, nebo při sportování. Večery jsme také trávili u kytary a všichni jsme si společně zpívali.

Počasí nám přálo po celou dobu pobytu a všichni jsme si to skvěle užili. Myslím, že máme spoustu zážitků a máme na co vzpomínat.

Zuzana Pospíšilová HT3

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.