Veterináři se umístili na 3. místě v mezinárodní soutěži středních veterinárních škol

Tento rok se konal již osmý ročník soutěže o Cenu ústředního ředitele Státní veterinární správy. Jedná se o mezinárodní soutěž středních veterinárních škol, které se naši studenti již tradičně účastní. Akce se konala ve dnech 10. – 12. 11 2014 v prostorách školicího střediska Státního veterinárního ústavu v Praze v Lysolajích.
Klání ve veterinárních dovednostech a znalostech se zúčastnilo osm škol z celé České a Slovenské republiky. Mezi nimi studenti z Českých Budějovic, Hradce Králové, Boskovic, Benešova, Kroměříže, Třebíče, Košic a Nitry. Týmy jednotlivých škol byly čtyřčlenné, VOŠ a SŠ Boskovice reprezentovali studenti čtvrtého ročníku Tomáš Elbl, Karolína Jeníšová, Anita Jirková a Jana Kalová.
Soutěžní disciplíny byly čtyři. Nejdříve studenti představili naši školu a město ve dvojjazyčné prezentaci, následoval test odborných i všeobecných znalostí, poté se uskutečnila zkouška laboratorních dovedností jak v chemické laboratoři, tak v mikrobiologické laboratoři a na pitevně. Na závěr proběhla prezentace ročníkových prací.
Výsledky soutěže hodnotila odborná porota složená z mnoha odborníků ve svém oboru z Čech i ze Slovenska.
Součástí akce byl i bohatý doprovodný program, ať už to byla projížďka lodí po Vltavě, návštěva muzea, prostor Státního veterinárního ústavu či prohlídka pražské ZOO s odborným výkladem a přednáškou hlavního veterinárního lékaře.
Závěrem soutěže proběhlo vyhodnocení a předání cen ústředním ředitelem Státní veterinární správy České republiky doc. MVDr. Milanem Malenou.
Zástupci naší školy se ve vysoké konkurenci neztratili a vybojovali krásné 3. místo.

Anita Jirková, VP4

Fotogalerie z akce
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.